Автоматичний дистанційний онлайн моніторинг якості атмосферного повітря у м.Калуш Брав участь

Доданий
01.06.2018
Номер
25
Навколишнє середовище

Встановлення на межі санітарно-захисної зони стаціонарного модуля з вимірювальними приладами для дистанційного онлайн моніторингу якості атмосферного повітря у місті Калуші.

Автор проєкту
Роман
Роман Псюк
Бюджет
399 999 грн
Розрахунок бюджету

Опис

Проблема

У результаті халатної господарської діяльності ряду підприємств хімічної промисловості, місто Калуш зазнало кардинальних змін екологічного стану та продовжує потерпати від його систематичного погіршення. На превеликий жаль, на сьогоднішній день Указ Президента України "Про оголошення територій міста Калуш та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району зоною надзвичайної екологічної ситуації" носить швидше декларативний характер. На практиці жителі міста, не є належно проінформованими щодо якості атмосферного повітря (атмосфери), водоносних горизонтів (гідросфери) та грунтів (літосфери) навколишнього середовища.

Мета проекту

Нормалізація екологічного стану території міста Калуш. Забезпечення захисту здоров'я людей шляхом встановлення стаціонарного модуля з вимірювальними приладами для здійснення, в першу чергу, контролю за якістю повітря, з можливістю відкритого дистанційного доступу громади до результатів та аналізу вимірів в режимі онлайн цілодобово.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обгрунтування

Онлайн трансляція результатів та аналіз моніторингу якості атмо- та гідросфери надасть громаді, окрім вищого рівня поінформованості, ще й додатковий важіль впливу на діючі джерела забруднення (підприємства) та відповідальні структури , щодо усунення загрози здоров'ю людей, забезпечення можливості життєдіяльності та подальшого провадження господарської діляьності у місті. Програмою моніторингу якості атмосферного повітря вимірюватимуться такі забруднюючі речовини: пил, двоокис азоту (NO2), двоокис сірки (SO2), оксид вуглецю, формальдегід (H2CO), свинець та бенз(а)пірен. Крім того проводитиметься аналіз наявності забруднюючих речовин в опадах та сніговому покриві.
При оголошенні тендеру, однією з обововязкових умов для забезпечення експлуатації стаціонарного модуля повинно бути гарантійне обслуговування протягом 12 місяців. При цьому комплектація модуля витратними матеріалами( реактиви, фільтри,тощо) повинна забезпечити роботу модуля протягом не менше 36 місяців з моменту передачі замовникові тендеру. Виконавець тендеру зобовязується провести навчання фахівця замовника роботи з приладами,методиками відбору проб, проведення аналізів, передачі даних ,налагодження обладнання, та надавати консультаційну підтримку.

У разі успішного голосування за даний проект, пропоную придбане для обслуговування обладнання передати на баланс комунального підприємства «Екосервіс» однією з функцій якого є боротьба із різного роду забрудненнями, та має опосередковане відношення до екологічного стану міста.

Що стосується оплати фахівця що обслуговуватиме вищезгаданий модуль, то ним після оголошення вакансії КП «Екосервіс», стане один з достойних кандидатів на посаду, який відповідно буде отримувати зарплату безпосередньо від від КП «Екосервіс».

Для кого цей проект

Для всіх, без виключення, жителів та гостей міста Калуш та прилеглих територій.

План заходів з реалізації проекту

1. Винесення громадського проекту виконавчим комітетом міської ради на розгляд координаційної ради з питань безпеки та охорони здоров’я.
2. Проведення тендеру на закупівлю та транспортування обладнання стаціонарного модуля через платформу ProZorro.
3. Встановлення модуля з підключенням можливості відкритого дистанційного доступу до результатів та аналізу вимірів в режимі онлайн через мережу інтернет.

Ключові показники оцінки результату проекту:

1. Суттєве збільшення рівня проінформованості населення про актуальний екологічний стан на території міста та прилеглих населених пунктів.
2. Наявність громадського контролю обмежить можливість шкідливих викидів в атмо- та гідросферу нині діючими підприємствами Калущини.
3. Аналіз результатів впливатиме безпосередньо на вирішення проблем «Зони надзвичайної екологічної ситуаціїї» .
4. Нормалізація екологічної стану міста залучить додаткові інвестиції для розвитку різних галузей, зокрема для галузі розвитку туризму у місті Калуші.

Орієнтовна загальна вартість проекту

399999

Ризики (перешкоди у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Збільшення вартості обладнання через інфляційні процеси.

Приклади (кейси) схожих рішень

http://dn.gov.ua/avtomatyzovana-systema-monitoryngu-dovkillya-u-donetskij-oblasti/

Відповідальні підрозділи

Управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради