Закупівля ігрового та реабілітаційного обладнання для дітей з інвалідністю Брав участь

Доданий
31.05.2018
Номер
16
Соціальний захист

Даним проектом пропонується облаштування простору для дітей з інвалідністю, де вони зможуть почувати себе комфортно, зручно і безпечно, проходити певні етапи реабілітації, проводити дозвілля з рідними чи друзями.

Автор проєкту
Галина
Галина Федюра
Бюджет
399 807 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
вул. Пушкіна, 9А, Калуш

Опис

Проблема

У нашому місті немає жодного ігрового майданчика обладнаного для осіб з обмеженими фізичними можливостями. І в той же час налічується 324 дитини з інвалідністю, віком від 3 до 18 років, що потребують реабілітації. Відповідно у них відсутня можливість активного відпочинку на вулиці. А рухливі ігри є невід'ємною частиною реабілітації для дітей з інвалідністю. Та, як стверджують психологи, саме цей вид діяльності допомагає їм розслабитися та краще зрозуміти навколишній світ.

Мета проекту

З допомогою облаштування вуличної ігрової зони для дітей з інвалідністю планується, покращити їхній фізичний та емоційний стан, знайомити їх з навколишнім світом, надати можливість спільного відпочинку з рідними та друзями, соціалізовуватися.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обгрунтування

Найбільш доречним місцем для облаштування ігрового майданчика для дітей з інвалідністю вважаю територію "Центру комплексної реабілітації дітей "Добродії Калуської", оскільки там є вільна територія та безумовна необхідність у наявності такого.
Інклюзивний вуличний простір - це комплекс рішень від облаштування майданчика різноманітними спеціалізованими елементами до створення доступності для всіх дітей із різними видами можливостей. Для досягнення максимального рівня ефективності пропонується закупівля наступного обладнання:
- гойдалка;
- ігрова панель "Забава";
- карусель;
- пісочниця;
- тренажер для кидків;
- ігровий комплекс "Паровозик";
- диван парковий "Тетра";
- м'які переносні елементи;
- тренажер "Перекотиполе";
- бруси реабілітаційні.
З метою захисту даної ігрової зони від актів вандалізму передбачено встановлення огорожі, додаткового освітлення з датчиками руху та відеонагляду.

Для кого цей проект

Результатами реалізації проекту зможуть користуватися діти з інвалідністю, їх родичі, друзі, колектив "Добродії Калуської".

Ключові показники оцінки результату проекту:

З допомогою даного проекту передбачається покращення іміджу міста Калуша як такого, що дбає про здоров'я та фізичний розвиток дітей з інвалідністю.
Показник ефективності (надалі ПЕ) – це статистична величина, що вираховується з допомогою встановлення відношення показника продукту (результату проекту) до величини витрат. У нашому випадку цифра ПЕ може бути отримана шляхом проведення розрахунку вартості проекту відносно одного користувача. Отримуємо наступні математичні дії: 399809,16 гривень (очікувану суму вартості проекту) ділимо на 357 осіб (342 дитини і 15 працівників) і отримуємо 1119 гривень на одного. І з часом ПЕ, може зрости, оскільки є діти бажаючі проходити реабілітацію в центрі, які проживають за межами м. Калуш. Відповідно, даний проект можна вважати ефективним.

Ризики (перешкоди у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Очевидним ризиком у плані реалізації даного проекту є можливе здорожчання обладнання та послуг.

Приклади (кейси) схожих рішень

У 2016 р. у м. Києві завдяки перемозі у конкурсі "Бюджет участі" проекту № 109 у Святошинському районі, житловий масив Борщагівка було облаштовано інклюзивний дитячий майданчик. І проекту № 333 на вулиці Гната Юри, 7а- відновлено спортивний майданчик "Спорт без обмежень". Схожий за змістом проект № 8 переміг також і у 2017 р. у м.Боярка.
Інклюзивні майданчики є облаштовані також і у м. Одеса (парк Перемоги), м. Львів (вул. Городоцька 44-48), м. Івано-Франківськ (вул. Є. Коновальця 132).

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Управління житлово-комунального господраства міської ради